O Nas

Przedszkole zostało założone przez Piotrkowskie Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego w 2001 roku. Przy przedszkolu funkcjonuje zespół ludowy „Mali Piotrkowianie”. Kultywujemy tradycje ludowe naszego regionu. Działamy na rzecz lokalnego środowiska, występujemy na uroczystościach miejskich, powiatowych i wojewódzkich.

Przedszkole Niepubliczne im. bł. Edmunda Bojanowskiego, usytuowane jest przy ul. Wojska Polskiego 27 na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.

Naszą drugą pasją oprócz prowadzenia zespołu ludowego, jest opieka nad zwierzętami. W Przedszkolu posiadamy króliki, chomika, żółwie, rybki akwariowe, papugi, kanarka, koty oraz psa DYZIA (który jest swoistym terapeutą). Wszystkie te zwierzęta dzieci otaczają opieką, karmią, obserwują wygląd i zachowanie. Dzięki temu uczą się wrażliwości i odpowiedzialności. Współpracujemy ze SCHRONISKIEM DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM, jesteśmy opiekunami kociarni. W każdym miesiącu dostarczamy dla naszych podopiecznych karmę.